Képszerkesztő- és retus-szoftver használat a magyar fotós társadalomban

Nemrégiben feltettem egy kérdést, 3 nagyobb fotós csoportban a Facebookon (Sony Mirrorless Planet HUNGARY; Fotós Klub, kezdő-, haladó- és profi FOTÓSOKNAK; Jancsó Gergely fotós csoport), ily módon kb. 8700 emberhez eljuttatva kérdésemet. Felvetésem célja az volt, hogy felmérjem, milyen arányban használja a hazai közösség a Capture 1, Adobe Lightroom és Photoshop szoftvereket.  Ennek eredményeit szeretném összefoglalni ebben a cikkben. Bővebben...

Hogyan rendszerezd a fotóidat Lightroomban?

2015-ben napi 16,8 milliárd kép került fel a közösségi médiákra. És ez csak az, amit feltöltöttek! Biztos vagyok benne, hogy fotósként te is simán gyártasz 10.000-100.000 képet évente, attól függően, hogy hobbid a fotózás, vagy hivatásod. És az is biztos, hogy ennyi képet muszáj rendszerezni, mert mit ér a fotó, ha nem találod meg? Ahhoz hogy ezt hatékonyan meg tud tenni, kevés a könyvtárakba rendezés, ismerned kell a fotók katalogizálásának titkát a Lightroomban. Bővebben…

Hogyan használjuk Lightroomot és Photoshopot együtt a maximális hatékonyságért?

A Photoshop dokumenterista fotográfiát leszámítva nélkülözhetetlen szoftver a képszerkesztésben, de önmagában használva óriási idő és tárhely pazarló, viszont kihagyva számos lehetőségtől fosztjuk meg magunkat. Ezért fontos a megfelelő munkafolyamat és az, hogy ezt a szoftverek erősségei és gyengéinek ismeretében optimalizáljuk és szabjuk magunkra. A cikk sorozat a továbbiakban is az Adobe termékei mentén halad, miközben az itt leírt elvek természetesen nem kizárólag az Adobe vonalon alkalmazhatóak. Bővebben…